Kerged põletused, päikesepõletused

Päikesepõletuse ennetamine

Suuremale osale inimestest meeldib päevitada. Liigne UV-kiirguse mõju võib tekitada päikesepõletust, mille tulemusel nahk muutub valusaks ja punaseks. Päevitamiseks tuleb valida sobiv viis vastavalt oma nahatüübile. Allpool toodud nõuandeid järgides võib päikesepõletusi vältida:

  • püüdke vältida päikese käes olemist siis, kui päike on kõige intensiivsem (kella 11.00 ja 15.00 vahel);
  • kandke peakatet, päikeseprille ja rõivaid, mis kaitsevad päikesekiirguse eest;
  • kasutage päikesekaitsevahendit, millel on suur päikesekaitsefaktor.

Päikesepõletused lastel

Laste nahk on tundlikum kui täiskasvanutel ning seetõttu on see päikesepõletuse suhtes eriti vastuvõtlik. Mõned nõuanded päikesepõletuse vältimiseks:

  • lapsed peavad kandma peakatet, UV-kiirgust blokeerivat rõivastust ja päikeseprille, millel on 100% kaitse UV-kiirguse eest;
  • nägu, õlad, selg ja jalad tuleb kokku määrida päikesekaitsevahendiga, millel on kõrge päikesekaitsefaktor (SPF 50 või enam);
  • et lapsel ei tekiks päikese käes viibides vedelikupuudust pakkuge talle juua.
Isa määrib lapse nahale kreemi

Päikesepõletuse sümptomid

Päikesepõletus võib olla nii kerge kui raske. Päikesepõletuse tundemärgid on naha punetus, valulikkus, ebamugavustunne. Raskema päikesepõletuse korral võivad tekkida tursed ja villid.

Väikeste põletuste ravi

Esmaabi on tõhusam, kui seda osutada viivitamatult. Kui teil või teie pereliikmel on tekkinud põletus, tuleb põletuse kohta vähemalt viis minutit külma vee all hoida. Naha jahutamine aitab vähendada rakkude kahjustumist.
 

Kerge põletus sõrmel

Põletuste ja päikesepõletuste ravi Bepanthen® kreemiga (dekspantenool)

Bepanthen® kreem (dekspantenool) soodustab naha paranemist ja taastumist pärast päikesepõletust ja väikeseid põletusi. Paranemise ja epitelisatsiooni soodustamiseks, kanda nahale üks või vajadusel rohkem kordi päevas.
 

Bepanthen® kreem (dekspantenool)

Bepanthen® kreem (dekspantenool) soodustab ärritunud ja kahjustatud naha paranemist. Kreem on koostiselt kergem kui salv.

Laadi alla patsiendi infoleht

Bepanthen kreem 30g pakend

Bepanthen® salv (dekspantenool), Bepanthen® kreem (dekspantenool) ja Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) on käsimüügiravimid.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimetetekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Bepanthen® Anti-Exem kreem ja Bepanthen® Eye silmatilgad kuuluvad meditsiiniseadmete tootegruppi. Enne tarvitamist lugege pakendis olevat kasutusjuhendit. Vajadusel pidage nõu arsti või apteekriga.

Bepanthol® Baby salv, Bepanthen SensiControl kreem ja dušigeel on kosmeetikatooted.

© 2022 Bayer OÜ Lõõtsa 12, 11415 Tallinn, tel.: +372 655 8565. CH-20221025-64