Infektsiooniohuga pindmised haavad

Terve nahk on ülioluline, sest see moodustab meid kaitsva barjääri. Kuigil nahal on iseparanemisvõime, siis Bepanthen® sarja tooted soodustavad naha kiiremat paranemist. Nahahaav on vastuvõtlik infektsioonidele. Infektsiooniohuga pindmisetele haavadele sobib hästi Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin), sest kloorheksidiin desinfitseerib haava ning dekspantenool soodustab haava kiiremat paranemist.

Erinevad haavatüübid

Haavaravi sõltub haava tüübist. Mida kiiremini haavaravi alustada, seda väiksem on infektsioonioht.

Rattaga kukkunud mehe kriimustatud käsi
  • Marrastused: esinevad tihti lastel, võivad olla valulikud, kuid reeglina paranevad ilma arme jätmata. Marrastustes on tihti mustust, seega suureneb ka infektsioonioht.
  • Lõikehaavad: enamasti veritsevad, kuna veresooned on saanud kahjustada.
  • Hammustused: suure infektsiooniohu tõttu tuleb loomahammustuste korral alati pöörduda arsti poole.
  • Villid: tekivad hõõrdumise tagajärjel. Vigastatud koesse koguneb vedelik.
  • Survehaavandid: tuntud ka kui lamatised. Tekivad siis, kui teatud nahapiirkonnale avaldatakse survet, mis takistab nahas verevoolu.

Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) infektsiooniohuga haavade raviks

Bepanthen® Plus  kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) on mõeldud infektsiooniohuga pindmiste haavade ravimiseks. Bepanthen® Plus  kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) sisaldab nii desinfitseerivat kui ravivat ainet. Kloorheksidiin võitleb pisikutega, sh bakterite ja seentega, ning provitamiin B5 soodustab naha uuenemist.

Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin)

Dekspantenooli ja kloorheksidiini sisaldav Bepanthen® Plus kreem on mõeldud nakkusohuga väikeste haavade raviks.

Laadi alla patsiendi infoleht

Bepanthen® Plus kreem

Bepanthen® salv (dekspantenool), Bepanthen® kreem (dekspantenool) ja Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) on käsimüügiravimid.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimetetekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Bepanthen® Anti-Exem kreem ja Bepanthen® Eye silmatilgad kuuluvad meditsiiniseadmete tootegruppi. Enne tarvitamist lugege pakendis olevat kasutusjuhendit. Vajadusel pidage nõu arsti või apteekriga.

Bepanthol® Baby salv, Bepanthen SensiControl kreem ja dušigeel on kosmeetikatooted.

© 2022 Bayer OÜ Lõõtsa 12, 11415 Tallinn, tel.: +372 655 8565. CH-20221025-64