Mähkmelööve

  Beebi nutab mähkmevahetusel

  Sümptomid

  • Punetus, laigud, turse või lööve imiku tuharatel, reitel ja suguelunditel.
  • Lööve võib tunduda katsudes kuum.
  • Laps võib olla rahutum kui tavaliselt – beebi võib hakata nutma, kui teda puudutada või pesta. Vaevuste tõttu võib beebi uni olla katkendlik.

  Loe edasi mähkmelööbe kohta
   

  Ravi

  Mähkmelööbe ravi ja ennetus on väga sarnased ning mõlema puhul peaks järgima lihtsaid hügieeni puudutavaid nõuandeid. Vahetage lapse mähe kohe, kui see on märjaks saanud, laske lapsel mõnda aega ilma mähkmeta olla ning kasutage spetsiaalselt beebide õrna naha jaoks mõeldud tooteid. Mähkmelööbe raviks mõeldud salvide, nt Bepanthen® salvi (dekspantenool) kasutamine aitab mähkmelöövet ravida ning sellest kiiremini taastuda.

  Loe edasi mähkmelööbe kohta
   

  Ennetus

  • Vahetage lapse mähet 5-7 korda päevas.
  • Kasutage õige suurusega mähkmeid. Liiga kitsad mähkmed võivad põhjustada nahaärritust. Sobiva suurusega mähkme puhul peaks sõrm mahtuma vabalt naha ja mähkme vahele.
  • Tehke võimalikult tihti õhuvanne. Laske lapsel näiteks krooksutamise ajal ilma mähkmeta olla.
  • Kui lähete lapsega kodust välja, ärge unustage võtta kaasa puhast mähet, et laps ei peaks liiga kaua märja mähkmega olema.
  • Puhastage lapse peput alati eest taha.
  • Lapse nahk tuleb hoida puhas, kuid igapäevane vannitamine ei ole soovitatav, sest see kuivatab nahka.
  • Ärge kasutage talki – kui talk saab märjaks, kleepuvad selle osakesed kokku ning põhjustavad ärritust.
  • Kasutage lapse pesemisel puhast leiget vett. Seep võib nahka ärritada.
  • Pärast pesemist laske lapse pepul mõni minut õhu käes kuivada.
  • Ärge kasutage lõhnastatud kosmeetikat ega salvrätte.
  • Kasutage Bepanthol® Baby salvi igal mähkmevahetusel, et ennetada mähkmelööbe tekkimist. Masseerige salv õrnalt pepu piirkonda, et tugevdada naha loomulikku kaitsevõimet ning takistada uriinis ja väljaheites leiduvate ärritajate mõju nahale.
  Selili lamav beebi mähkmevahetusel

  Bepanthol® Baby salv sisaldab​ dekspantenooli ehk provitamiini B5 ning lanoliini. Bepanthol® Baby salv moodustab nahale õhukese kaitsekihi, soodustab selle loomulikku paranemisprotsessi, laseb nahal hingata ning takistab selle kuivamist. Salv ei sisalda lõhna- ega värvaineid, parabeene ega muid säilitusaineid, mis võiksid beebi õrna nahka ärritada.

  Loe edasi mähkmelööbe kohta
   

  Sobivad tooted

  bepanthol-baby

  Bepanthol® Baby salv

  Bepanthol® Baby salv on ettenähtud mähkmepiirkonna ja kuiva naha hoolduseks.

  Lisainfo

  Bepanthen salv 30g pakend

  Bepanthen® salv (dekspantenool)

  Bepanthen® salv (dekspantenool) on kõrge rasvasisaldusega. Salv moodustab nahale õhukese õhku läbilaskava kaitsekihi. Võib kasutada nii imikutel kui täiskavanutel ärritunud, punetava, sügeleva, kuiva naha hoolduseks.

  Laadi alla patsiendi infoleht

  Lisainfo

  Bepanthen® salv (dekspantenool), Bepanthen® kreem (dekspantenool) ja Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) on käsimüügiravimid.

  Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimetetekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

  Bepanthen® Anti-Exem kreem ja Bepanthen® Eye silmatilgad kuuluvad meditsiiniseadmete tootegruppi. Enne tarvitamist lugege pakendis olevat kasutusjuhendit. Vajadusel pidage nõu arsti või apteekriga.

  Bepanthol® Baby salv, Bepanthen SensiControl kreem ja dušigeel on kosmeetikatooted.

  © 2022 Bayer OÜ Lõõtsa 12, 11415 Tallinn, tel.: +372 655 8565. CH-20221025-64