Nahaärritused

Täiskasvanutel esinevate nahaprobleemide hulgas on kõige levinum nahaärritus. Nahaärritus tekib siis, kui nahk reageerib pikaajalisele kokkupuutele nt kemikaalide, kangaste või karmide ilmastikutingimustega.

Naine kreemitab kuivi käsi

Nahaärrituse ennetamine

Kui nahaärritus muutub krooniliseks, võib see igapäevased toimetused keeruliseks teha. Ebameeldiva ja inetu nahaärrituse ennetamiseks järgige neid lihtsaid nõuandeid:

  • kandke külma ilmaga kindaid
  • vältige kuuma vanni ja dušši – selle asemel peske end leige veega 
  • kodukeemia kasutamisel kandke kindaid
  • kasutage riiete pesemiseks õrna pesuvahendit ning vältige pesupehmendajaid 
  • niisutage nahka regulaarselt 

Nahaärrituse ravi Bepanthen® salviga (dekspantenool)

Bepanthen® salv (dekspantenool) võiks olla igas koduses apteegis. Seda võib kasutada kergete nahakahjustuste, näiteks pindmiste haavade, nahamarrastuste ja -lõhede raviks, paranemise ja epitelisatsiooni soodustamiseks, regulaarseks nahahoolduseks. Salvi toimeaine dekspantenool ehk provitamiin B5 rahustab, kaitseb ja ravib nahka.

Lumise ninaga tüdruk
  • kreemja tekstuuriga
  • kerge kanda ka suuremale nahapinnale
  • kergesti imenduv
  • niisutab ja leevendab nahaärritust

Kandke nahale ja masseerige õrnalt sisse paar korda päevas. Ärge kasutage Bepanthen® salvi  (dekspantenool), kui olete ülitundlik mõne salvi koostisosa suhtes. Ainult välispidiseks kasutamiseks.

Sobivad tooted

Bepanthen salv 30g pakend

Bepanthen® salv (dekspantenool)

Bepanthen® salv (dekspantenool) on kõrge rasvasisaldusega. Salv moodustab nahale õhukese õhku läbilaskava kaitsekihi. Võib kasutada nii imikutel kui täiskavanutel ärritunud, punetava, sügeleva, kuiva naha hoolduseks.

Laadi alla patsiendi infoleht

Lisainfo

Bepanthen kreem 30g pakend

Bepanthen® kreem (dekspantenool)

Bepanthen® kreem (dekspantenool) soodustab ärritunud ja kahjustatud naha paranemist. Kreem on koostiselt kergem kui salv.

Laadi alla patsiendi infoleht

Lisainfo

Bepanthen® salv (dekspantenool), Bepanthen® kreem (dekspantenool) ja Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) on käsimüügiravimid.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimetetekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Bepanthen® Anti-Exem kreem ja Bepanthen® Eye silmatilgad kuuluvad meditsiiniseadmete tootegruppi. Enne tarvitamist lugege pakendis olevat kasutusjuhendit. Vajadusel pidage nõu arsti või apteekriga.

Bepanthol® Baby salv, Bepanthen SensiControl kreem ja dušigeel on kosmeetikatooted.

© 2022 Bayer OÜ Lõõtsa 12, 11415 Tallinn, tel.: +372 655 8565. CH-20221025-64