Voodil lamav beebi

Loe lisaks mähkmelööbest

Lapsed on meie kalleim vara ning nende heaolu on meile tähtis. Bepanthen® tooteid on beebide õrna naha hoolduseks kasutatud juba enam kui 50 aastat.

Imikute nahk on täiskasvanute omast õhem, pehmem ja ka palju tundlikum. Samuti on sellel kõrgem pH tase, mis teeb naha ärritajate suhtes tundlikumaks. Mähkmelööve on ebameeldiv, tülikas ja mähkmeeas laste seas väga levinud. Enamus vanemaid on vähemalt korra seisnud silmitsi beebi mähkemlööbega.  Pole põhjust muretsemiseks, sest õige hooldusega on mähkmelööve siiski kergesti ennetatav ja ravitav.

Tuginedes teadusuuringutele on Bepantheni meeskond on välja töötanud säilitus-, lõhna- ja värvaineteta toote, mis aitab kaitsta nahka.

Mis on mähkmelööve?

Mähkmelööve võib tekkida ükskõik millises mähkmekandmise faasis. Mähkmelöövet esineb enamusel lastest ning see avaldub punetuse, laikude, turse või lööbena lapse tuharatel, reitel ja suguelunditel. Kahjustatud nahk võib tunduda käega katsudes kuum.

Beebil vahetatakse mähet

Lapse kasvades mähkmelööbe risk väheneb. Esimesel eluaastal on mähkmelööve eriti tavaline, sest laps kakab sagedamini ning beebi nahk on õhem, läbilaskvam ning kõrgema pH tasemega.

Kuidas mähkmelööve beebit mõjutab?

Laps võib olla rahutum – ta võib nutma hakata, kui teda puudutada või pesta. Lapse uni võib ebamugavuse tõttu olla katkendlik.

Mis mähkmelöövet põhjustab?

Beebi nutab mähkmevahetuse ajal

Mähkmelööbe kõige levinum põhjus on märja mähkme ja hõõrdumise koosmõju. Beebi naha pikaajaline kokkupuude uriinis ning väljaheites leiduvate ärritajate ning ensüümidega teeb beebi naha valulikuks ja tundlikuks

Olukorra teevad hullemaks kitsad ja hõõruvad mähkmed, mis eemaldavad naha kaitsvad lipiidid ning takistavad õhuringlust. Ravimata jätmisel võib see viia isegi seeninfektsiooni, nt candida albicansi tekkeni. Ärritust võivad põhjustada ka mõned beebisalvrätid ja pesuvahendid.

Mähkmelööbe tekkimise tõenäosus on suurem, kui beebi on:

  • enneaegne
  • tõbine
  • taastub vaktsineerimisest
  • saab antibiootikumravi
  • tal esineb kõhulahtisus
  • rinnast võõrutamise ajal
  • tal on pärilik eelsoodumus ekseemi tekkeks

Millal pöörduda arsti poole?

Ema vahetab lapse mähet

Pidage meeles, et mähkmelööve on väga levinud ning paraneb õige hooldusega kiiresti. Bepanthen® salv (dekspantenool) soodustab paranemist mähkmelööbest. Kui lööve on kestnud mitu päeva ning hakanud levima mähkmepiirkonnast väljapoole, kui nahk on katki ja leemendab või kui lapsel on tekkinud palavik, võib tegu olla infektsiooniga. Ka need sümptomid on tavapärased ning ei anna üldjuhul põhjust ärevuseks, kuid pidage siiski nõu oma arstiga.

Bepanthen® salv (dekspantenool), Bepanthen® kreem (dekspantenool) ja Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) on käsimüügiravimid.
Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimetetekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Bepanthen® Anti-Exem kreem ja Bepanthen® Eye silmatilgad kuuluvad meditsiiniseadmete tootegruppi. Enne tarvitamist lugege pakendis olevat kasutusjuhendit. Vajadusel pidage nõu arsti või apteekriga.

 

© 2019 Bayer OÜ Lõõtsa 12, 11415 Tallinn, tel +372 655 8565. L.EE.MKT.11.2019.1004