Vanaisa, isa ja poeg mängivad vees

Kerged põletused, päikesepõletused

Päikesepõletuse ennetamine

Suuremale osale inimestest meeldib päevitada. Liigne UV-kiirte mõju võib tekitada päikesepõletust, mille tulemusel nahk muutub valusaks ja punaseks. Päevitamiseks tuleb valida oma nahatüübiga sobiv viis. Allpool toodud nõuandeid järgides võib päikesepõletusi vältida:

  • püüdke vältida päikese käes olemist siis, kui päikesekiired on kõige intensiivsemad (kella 11.00 ja 15.00 vahel);
  • kandke peakatet, päikeseprille ja rõivaid, mis kaitsevad päikesekiirguse eest;
  • kasutage päikesekaitsevahendit, millel suur päikesekaitsefaktor.

Päikesepõletused lastel

Isa määrib lapse nahale kreemi

Laste nahk on tundlikum kui täiskasvanutel ning seetõttu on see päikesepõletuse suhtes eriti vastuvõtlik. Mõned nõuanded päikesepõletuse vältimiseks:

  • lapsed peavad kandma peakatet, UV-kiiri blokeerivat rõivastust ja päikeseprille, millel on 100% kaitse UV-kiirte eest;
  • nägu, õlad, selg ja jalad tuleb kokku määrida päikesekaitsevahendiga, millel on kõrge päikesekaitsefaktor (SPF 50 või enam);
  • et lapsel ei tekiks päikese käes viibides vedelikupuudust pakkuge talle juua;

Päikesepõletuse sümptomid

Päikesepõletus võib olla nii kerge kui raske. Päikesepõletuse tundemärgid on naha punetus, valulikkus, ebamugavustunne. Raskema päikesepõletuse korral võivad tekkida tursed ja villid.

Väikeste põletuste ravi

Kerge põletus sõrmel

Esmaabi on tõhusam, kui seda osutada viivitamatult. Kui teil või teie pereliikmel on tekkinud põletus, tuleb põletuse kohta vähemalt viis minutit külma vee all hoida. Naha jahutamine aitab vähendada rakkude kahjustumist.

Põletuste ja päikesepõletuste ravi Bepanthen® kreemiga (dekspantenool)

Bepanthen® kreem (dekspantenool) soodustab naha paranemist ja taastumist pärast päikesepõletust ja väikeseid põletusi. Paranemise ja epitelisatsiooni soodustamiseks, kanda nahale üks või vajadusel rohkem kordi päevas.

Bepanthen® salv (dekspantenool), Bepanthen® kreem (dekspantenool) ja Bepanthen® Plus kreem (dekspantenool, kloorheksidiin) on käsimüügiravimid.
Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimetetekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Bepanthen® Anti-Exem kreem ja Bepanthen® Eye silmatilgad kuuluvad meditsiiniseadmete tootegruppi. Enne tarvitamist lugege pakendis olevat kasutusjuhendit. Vajadusel pidage nõu arsti või apteekriga.

 

© 2019 Bayer OÜ Lõõtsa 12, 11415 Tallinn, tel +372 655 8565. L.EE.MKT.11.2019.1004